MASTERCOMP: Firma IT

Kategoria: 
REGON: 
081062890
NIP: 
9291847897

BEZPIECZEŃSTWO DANYCH – JAK TO ZROBIĆ?

Z roku na rok coraz więcej danych przechowywanych jest jedynie w formie cyfrowej. Poza informacjami dotyczącymi finansów naszych firmy, listy płac, często w ten sposób przechowujemy też dane klientów. Ich utrata lub kradzież może okazać się opłakana w skutkach.

DLACZEGO WARTO CHRONIĆ?

Jest niezliczona ilość powodów przemawiających za dbaniem o bezpieczeństwo danych. Jednym z nich są oczywiście kwestie finansowe. Jeśli w wyniku ataku hackerskiego osoba nieupoważniona wejdzie w posiadanie wszystkich danych przechowywanych w pamięci naszych przeglądarek i dysków twardych, możemy słusznie obawiać się o bezpieczeństwo swoich rachunków bankowych, jeśli korzystamy z ich internetowej odsłony. Złośliwe oprogramowania są w stanie usunąć nasze dane. Nakłady finansowe, które należy w takiej sytuacji przeznaczyć na ich odzyskanie, są zwykle zastraszająco wysokie.
Nie zabezpieczając odpowiednio danych klientów możemy przede wszystkim narazić się na duże straty wizerunkowe. Reputacja i zaufanie, które budowaliśmy przez długi czas, mogą szybko zachwiać się w fundamentach. W bardzo skrajnych wypadkam mogą nam grozić sprawy sądowe.

ZABEZPIECZ SIĘ!

Do skutecznej ochrony danych znajdujących się na prywatnym komputerze, często wystarcza podstawowa wiedza w tym zakresie i wybór odpowiedniego oprogramowania antywirusowego. Jeśli chodzi o informacje dotyczące naszej firmy i klientów takie rozwiązanie może okazać się niewystarczające. Wynika to z faktu, że dane przedsiębiorstw są dla hackerów bardziej łakomym kąskiem. Ich kradzież może przynieść cyberprzestępcy duże zyski, nam z kolei olbrzymie straty. Warto dlatego rozpocząć współpracę z doświadczonym podmiotem, takim jak Mastercomp, który od lat zapewnia bezpieczeństwo swoim klientom. Zminimalizuje to ryzyko nieupoważnionego dostępu do informacji.

Adres firmy: 
ul. Garbary 95, 61-756 Poznań
Telefon: 
48 61 307 04 15